Hamdi YILDIRIM Biyografi

     

        

HAMDİ YILDIRIM KİMDİR?

10.01.1953 Yılında Arhavi’ de dünyaya geldi. İlkokulu Arhavi eski adıyla Atatürk Ortaokulunda, Ortaokulu yine Arhavi’de ve Lise tahsilini Erzurum’ da bitirdi.

Erzurum’daki tahsili sırasında; atletizm, Güreş, Voleybol, Basketbol, Futbol ve Boks sporları ile ilgilendi. Erzurumspor Genç takımında kaleci iken Okullar Boks Müsabalarındaki başarısından sonra boks sporuna yöneldi. Önce Erzurum Birincisi, daha Sonrada Gruplarda ikinci oldu. Yine Erzurum’da Büyükler Doğu Anadolu Grup birincisi oldu. Tahsilini tamamladıktan sonra döndüğü Arhavi’de Boks sporunu başlattı.

Arhavi’deki çalışmalarını Antrenör-sporcu olarak yaptı. Eski Sovyetler Birliğine komşu olan Arhavi’de Rus Televizyonlarını izleyerek Arhavi’ye Rus ekolü boksunu uygulatarak “Rus Boksörü” imajını yarattı.

Sırasıyla;1972 yılında Karadeniz birincisi oldu. İstanbul’daki Büyükler Türkiye şampiyonasında gençler kategorisinde olmasına rağmen, Balkan Şampiyonu Hamdi Yiğit’i yendi. Sakat olarak çıktığı finalde ise Mehmet Çakal’a puanla yenilerek Büyükler Türkiye ikincisi olarak ana gazetelere manşet oldu.1973 Yılında Karadeniz Grup Şampiyonu ve Gençler Türkiye üçüncüsü oldu. 1974 yılında Grup Birincisi ve Gençler Türkiye ikincisi, 1975 Yılında Ankara’da 63,5 kg Büyükler Türkiye şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı. Bu müsabaka o tarihlerde tek televizyon olan TRT televizyonu tarafından canlı yayınlanarak Arhavi ve Arhavi sporun tüm Türkiye tarafından izlenmesini sağladı. Aynı yıl katıldığı uluslararası RCD kupasını kazanarak Arhavi’ yi ve Arhavi sporu basında manşetlere taşıdı. 1975 yılında Ankara’da Şeref Kupası birincisi oldu. Aynı yıl Büyükler Avrupa Şampiyonasına katıldı. 1975 yılında yayımlanan Hayat spor dergisi tarafından en başarılı sporcu olarak gösterildi. 1976 yılında 67 kg Büyükler Türkiye üçüncüsü oldu. Vatani görevini yaptığı sırada Milli Takım Balkan Şampiyonası Seçmelerini kazanmasına rağmen geçirdiği sakatlık sonrası boksu bıraktı.

Antrenör sporcu olarak Arhavi sporun başında kaldığı sürede Arhavi’de yapılan hiçbir

müsabakayı kaybetmedi, Arhavi spor da Türkiye’nin ünlü kulüpleri karşısında yenilmezliğini korudu ve Türk Boksunun konuşulan ismi oldu.

1986 yılında başladığı Antrenörlüğünde sırasıyla Samsun Maliye spor, Samsun PTT spor takımlarını çalıştırdı. 2004 yılında tekrar döndüğü Arhavi sporda 2,5 yıl görevde kaldı. 1 Avrupa Üçüncülüğü, 3 Türkiye şampiyonluğu, 2 Türkiye ikinciliği ve 1 üçüncülük kazandı.

2006 Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında 60 il takımı arasında Arhavi spor en başarılı takım oldu. 2007-2010 yıllarında Samsun Şampiyon Boks İhtisası çalıştırmaya başladı. Bu sürede 2 Avrupa ikinciliği, 1 Avrupa üçüncülüğü, 13 Türkiye Şampiyonluğu, 2 uluslararası Turnuva şampiyonluğu kazandı.

2000-2013 Yılları arasında Boks Milli Takımının çeşitli kademelerinde (Yıldız, Genç ve Büyükler) Antrenör olarak görev yaptı.

2011 Yılında Öğrenciler Milli Takım Baş Antrenörlüğü görevini;

2012 Yılında Büyük Bayanlar Boks Milli Takım Baş Antrenörlüğü görevini yürüttü.

Halen Samsun Yağız Spor Boks Takımını çalıştırmaktadır.

   


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ANTRENÖR FETHİ YILMAZ Biyografi

       Fethi YILMAZ  yağız spor Kulübünün Boks Antrenörü olarak 1 yıldır hizmet vermektedir.
 1.Kademe Boks Antrenörü olan Fethi YILMAZ, boks hayatına Samsun PTT Sporda başlamış
Gençler Türkiye İkinciliği ve Çeşitli Bölge Şampiyonluğu derecesi bulunmaktadır. 
Laboratuvar Teknisyeni olan Fethi YILMAZ Halen Araştırma Hastanesi Mikrobiyoloji Laboratuvarında çalışmaktadır.