400 MİLYON DOLARLIK MAÇ

400 milyon dolarlık boks maçı
400 milyon dolarlık boks maçı
2 Mayıs 2015 tarihinde boks dünyasının iki dev ismi , Mayweather ve Pacquiao; Las Vegas MGM Grand Garden'da yüzyılın boks maçına çıkacaklar.

Müsabakanın yaklaşık 400 milyon dolarlık gelirinden Mayweather 180 milyon dolar, Pacquıao ise 120 milyon dolar kazanacak.

Kariyerinde yaptığı 47 müsabakanın 26'sı nakavt olmak üzere hepsini kazanan Mayweather, Filipinli rakibi Pacquıao karşısında favori isim.

Hollywood filmlerinin galası gibi basın toplantısı

Los Angeles Nokia Tiyatrosunda düzenlenen ve Hollywood filmlerinin galalarını aratmayan bir şekilde geçen basın toplantısında yaptıkları açıklamalar ile her iki boksör kariyerlerinin en büyük karşılaşmasına çıkacaklarına değindiler.

İlk olarak podyuma çıkan Filipinli WBO hafif siklet boks şampiyonu Pacquıao yaptığı konuşmada 'Uzun bir hikayem var , geldiğim noktaya Tanrının yardımı ve bana inanan insanların duaları ile çok çalışarak ulaştım. 2 Mayıs'ta dünya boks tarihinin en büyük maçına çıkacağız. Her ikimiz de bu karşılaşmada seyircilere ve dünyanın dört bir tarafında bizi seyreden insanlara unutamayacakları bir maç çıkarmak istiyoruz' diye konuştu.

Yenilgisiz şampiyon Mayweather

Daha sonra podyuma çıkarak konuşma yapan, WBC ,WBA dünyanın yenilgisiz tek şampiyonu Mayweather konuşmasında; 'Hayatımda hiç bir maçı bu kadar çok kazanmak istemedim. Buraya gelene kadar yaptığım bütün maçları tek tek zaman içerisine doğru bir şekilde yayarak kazandım. Rakibim kendisini dünyaya ispatlamış büyük bir boksör, 2 Mayıs 2015'tee yüzyılın maçı olacak' dedi.

Karşılaşma SHOPPV , HBOPPV ´den round by round olarak satılarak yayınlanacak. Karşılaşmanın MGM Grand Garden’daki bilet fiyatları 1500 dolar ile 7500 dolar arası olacak . Karşılaşmanın organizasyonu Top Rank ve Mayweather Promottons'a ait .

Diğer Haberler