Mike Tyson'ın malikanesi harabe oldu


Mike Tyson'ın malikanesi harabe oldu
Bir dönemin en parlak boks yıldızlarından Mike Tyson'ın 'sarayı' harabe haline geldi.

HaberMike Tyson'ın malikanesi harabe olduMike Tyson'ın malikanesi harabe oldu
E-posta Paylaş Takip Et

Mike Tyson'ın mali güçlükler yüzünden sattığı malikanesi, bakımsızlıktan harabeye döndü.

Bir dönemin en parlak boks yıldızlarından Mike Tyson'ın 'sarayı' harabe haline geldi.
Terk edilmiş binalarda çektiği görüntülerle tanınan fotoğrafçı Johnny Joo, kısa bir süre önce satın alan sahiplerinin kiliseye çevirmeyi planladığı muhteşem malikaneye girdi.

MALİKANENİN HALİ İÇLER ACISI
Joo, Mike Tyson'ın 1980'lerin sonunda satın alıp 90'larda yaşadığı ama sefasını kısa bir zaman diliminde sürdüğü muhteşem malikanenin içler acısı halini gözler önüne serdi.

Mike Tyson
ABD'de Ohio'da bulunan malikanede kapalı bir yüzme havuzu, kaplan kafesleri, kaplan desenli halılar, tepeden tırnağa mermerle kaplı muhteşem bir banyo, sauna, Tyson'ın boks antrenmanları için kullandığı bir spor salonu gibi bölümler bulunuyor.

TEKİNSİZ VE SOĞUK BİR YER
Johnny Joo, malikaneye girdiğinde hissettiklerini de şöyle anlattı, 'Soğuk hissettim kendimi ve tekinsiz bir yerde olduğumu.'

300 BİN DOLARA SATIN ALINMIŞTI
Mike Tyson'ın şöhretinin doruğundayken satın aldığı bu malikane, 1980'de Ted Vannelli tarafından inşa ettirildi. Ancak Vannelli, girdiği mali kriz nedeniyle her şeyini ve elbette bu malikaneyi de kaybetti. Mike Tyson, burayı 1989'da bir mezatta 300 bin dolara satın aldı.

MALİ GÜÇLÜKLER YAŞADI
Ancak bu malikaneye taşındıktan kısa bir süre sonra kariyeri düşüşe geçti ve mali olarak da zorluklar yaşamaya başladı.Mali güçlükler peşini bırakmadı.

MALİKANE LANETLİ OLARAK ANILIYOR
Sonunda da görkemli malikanesini satmak zorunda kaldı. Her iki sahibinin de başına gelenler yüzünden 'lanetli' olarak anılan malikanenin kilise haline getirileceği konuşuluyor.

Diğer Haberler