Mike Tyson film yıldızı oluyor


Eski dünya ağırsıklet boks şampiyonu Mike Tyson'a ''A Takımı-A Team'' adlı ünlü dizinin sinema versiyonunda Mr. T'nin canlandırdığı ''Baracus'' rolü teklif edildi.

Internetteki ''netscape'' sitesinin haberine göre, 1983-87 yıllarıarasında ilgiyle izlenen televizyon dizisi ''A Takımı'', beyaz perdeye uyarlanıyor.

Dizinin yayın haklarını yapım şirketi adına satın alan ünlü aktör George Clooney, ilk olarak Mike Tyson'ın kapısını çaldı. Filmde, sert görünüşü, kaslı vücudu, ilginç saç modeli ve dövmeleriyle tanınan ünlüoyuncu Mr. T'nin rolünü üstlenmesi için Tyson'a teklifte bulunan Clooney, olumlu yanıt aldı.

Tyson'ın yakın çevresi bugüne kadar skandallarla anılan boksörün böylece kariyerinde ''taze ve yeni bir başlangıç'' yapmayı planladığını ifade etti.

Filmde, George Clooney de, orijinal seriden George Peppard tarafından üstlenilen ''Hannibal Smith'' rolünde izleyici karşısına çıkacak.

Stephen J. Cannell ile Frank Lupo tarafından 1983 yılında yaratılan ''A Takımı-A Team'', 1987'ye kadar televizyon ekranlarına konuk olmuş, beyazperde versiyonu da izleyiciyle buluşmuştu.

Dört Vietnam gazisinin bir yandan işlemedikleri bir suçtan dolayı kanundan kaçarken bir yandan da ''iyi insanlara'' içlerine düştüğü sıkıntılardan kurtulmaları için yardım etmesini konu alan seride, George Peppard, Dirk Benedict, Dwight Schultz ve Mr T, dört kafadarı canlandırıyordu.

Ünlü boksör Mike Tyson, boks sporundaki başarısı kadar skandallarıyla da adından sıkça söz ettiriyor. Defalarca tutuklanan, kavgalara karışan ve boks ringinde rakiplerine karşı kulaklarını ısırmaya kadar varan uygunsuz davranışlar gösteren Tyson, eski ABD güzellik kraliçelerinden Desiree Washington'a tecavüz suçundan hüküm giymişti. Washington'a tecavüz etmekten 6 yıl hapis cezasına çarptırılan Tyson'ı cezası, iyi halden yarıya inmişti.�

Diğer Haberler