Türkiye Boks Federasyonu Başkanımız Eyüp Gözgeç,kendisi hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili bir açıklama yaptı.Federasyon Başkanımız Eyüp Gözgeç, “ Türkiye Boks Federasyonu ne zaman iyi işler yapmaya başlasa dedikodu üretim merkezleri de çalışmaya başlıyor” diyerek asılsız haberlere kulak verilmemesi gerektiğini belirtti. Başkan Eyüp Gözgeç ayrıca son dönemde alınan başarıları hatırlattı.

Eyüp Gözgeç; “ Büyük Bayanlar Dünya Boks Şampiyonası’nda boksörlerimiz 3 madalya aldı, ST.Petersburg turnuvasında sporcularımız 3 altın,2 bronz madalya kazandı.Rusya’nın Anapa kentinde düzenlenen Avrupa Yıldızlar Boks Şampiyonasında millilerimiz 1 gümüş ve 1 bronz madalyaya sahip oldu. 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarına giden yolda kritik bir viraj olan 21 Kasımda oynanan APB maçında sporcumuz Adem Kılıçcı zorlu rakibi Rus sporcu Artem Chebotarev’i yenmeyi başardı.Bu başarılar birilerini rahatsız etmiş olacak ki şahsım ve federasyonumuz aleyhine gerçekle hiç bağdaşmayan asılsız dedidokular ortaya atıldı” dedi.

Güney Kore’nin Jeju kentinde 14 kasım tarihinde yapılan Uluslararası Boks Federasyonu (AIBA) yönetim kurulu üyelği seçimini de kazanan Gözgeç; “ bu kadar çok başarı varken, şer güçleri hemen bunları karalamak için ortada bir sebep yokken ‘genel müdür görevden alıyor’, ‘bakanlık görevden alıyor’ gibi dedikodular çıkararak sporcularımızın ve federasyonumuzun başarılarını ve emeklerini gölgelemek istiyorlar.Bizim hedefimiz öncelikle 2015 Azerbaycan Avrupa Oyunları’nda ardından da Rio’da düzenlecek olan 2016 Olimpiyat Oyunları’nda ülkemize madalyalar kazandırmak ve bayrağımızı göndere çekmek. Dedikodular kimseye bir fayda sağlamaz.Bunu yapanlar Türk Boksu’nun ilerlememesi çaba sarfedenlerdir.Federasyonumuzun manevi şahsına zarar verecek asılsız iddialardan kaçınılmalıdır.”şeklinde konuştu.

Alnımız açık, işlerimiz temiz veremeyecek hiçbir hesabımız yok diyen Başkan Gözgeç boks camiası ve spor komuoyunun kendisi yada federasyon hakkında çıkan asılsız haberlere itibar edilmemesii gerektiğini belirtti.

Diğer Haberler