BAŞKAN GÖZGEÇİN 18 MART MESAJI


Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 101. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferi’nin sadece bu toprakların değil İslam aleminin en önemli var olma savaşlarından biri olduğunu belirten Başkan Gözgeç, bundan 101 yıl önce Çanakkale’de millet olma bilincinin en önemli tohumlarından birinin ekildiğini vurguladı.

Çanakkale Zaferi'nin milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunun en büyük göstergelerinden biri olduğuna değinen Başkan Gözgeç’in mesajı şöyle:

“Çanakkale’de bu kutlu vatan için gözünü kırpmadan şehadet şurubundan içen atalarımızın bizlere ne denli önemli bir miras bıraktığını milletçe en yüksek şekilde idrak etmemiz gereken dönemlerden geçiyoruz.

Bu toprakların insanları Çanakkale’yi de Kut'ül Amâre’yi de Samsun’da doğan bağımsızlık güneşini de gördü. İşgal altında kaldığında dahi bağımsızlık ülküsünden asla vazgeçmedi. Maalesef ülkemiz şimdi de çok zor dönemler geçiyor. Bu kez kendileri yok ama maşaları var. 101 yıl önce millet olarak nasıl birlik olduysak, inanıyorum ki omuz omuza bugünleri de geride bırakacak, aklı dışarda eli içerde olan hain yapıya Millet-i İbrahim'in, Sultan Alparslan'ın, Selahaddin Eyyubi'nin torunları olarak asla fırsat vermeyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bugün bizlerin özgür ve bağımsız bir ülkede hayat bulmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bizim için kendini feda eden o meçhul kahramanları, şehitlerimizi ve gazilerimizi sizlerin huzurunda bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”

Diğer Haberler