WBA süper orta sıklette şampiyon değişmedi


WBA süper orta sıklet dünya şampiyonluk kemeri, Alman Zeuge ile yaptığı maç berabere biten İtalyan boksör Carolis'te kaldı.

Dünya Boks Birliği (WBA) süper orta sıklet dünya şampiyonu İtalyan Giovanni de Carolis, Berlin'de karşılaştığı Alman rakibi Tyron Zeuge ile berabere kalarak unvanını korudu.

Max-Schmeling Salonu'nda yapılan ve yaklaşık 5.000 seyircinin izlediği Carolis-Zeuge karşılaşması, hakemlerin 114-114, 115-114 ve 114-114'lük puanlamasıyla tamamlandı.Hakemlerin çoğunun eşitlik kararı vermesinden dolayı müsabaka beraberlikle sona erdi. Böylece İtalyan boksör Carolis, WBA süper orta sıklet dünya şampiyonu unvanını devam ettirdi.

Abraham ve Burak Şahin, rakiplerini yendi
Carolis-Zeuge karşılaşması öncesinde yapılan boks maçlarında eski dünya şampiyonu Ermeni boksör Arthur Abraham ile Türk boksör Burak Şahin, rakiplerini yendi.

Burak Şahin (sağda) ağır sıklet boks maçında Jakov Gospic'i mağlup etti
Meksikalı boksör Gilberto Ramirez ile 3 ay önce yaptığı Dünya Boks Organizasyonu (WBO) süper orta sıklet unvan maçını kaybeden Abraham, Norveçli rakibi Tim Robin Lihaug'u 8. rauntta teknik nakavtla yendi. WBO uluslararası şampiyonluk kemerini alan Abraham, 50. maçında 45. galibiyetine ulaştı.

Ağır sıklet karşılaşmasında ise 25 yaşındaki Türk boksör Burak Şahin, Hırvat rakibi Jakov Gospic'i hakem kararıyla mağlup etti. Unvan maçları için hazır olduğunu gösteren Şahin, kariyerinde 7'si nakavtla olmak üzere 10. galibiyetini aldı.

Diğer Haberler