Golovkin Londra'yı fethettiDün gece Londra'da gerçekleşen organizasyonda orta sıklet dünya şampiyonluğu için adını şimdiden efsaneler arasına yazdıran Kazak boksör Gennady Golovkin ile İngilizlerin yarı orta sıklette dünya şampiyonu Kell Brook ringe çıktı. O2 Arena'da 20 bin biletli seyircinin ve dünyada 140 ülkede milyonlarca izleyicinin ekran başında takip ettiği dev mücadele tam anlamıyla nefesleri kesti.

Karşılaşmaya iki boksör de temkinli başlarken, ilk rauntta Kazak şampiyonun sert kroşeleri karşısında ayakta kalmayı başaran Kell Brook performansıyla takdir topladı. İngiliz şampiyon 2. rauntta da iyi performansını sürdürürken, bu rauntta sağ gözüne aldığı darbe karşılaşmanın dönüm noktası oldu. O anları 'Karşımda üç-dört tane Golovkin görüyordum' şeklinde tanımlayan Brook, yaşadığı sakatlığa rağmen 3. ve 4. rauntlarda maça tutunmayı başarsa da, 5. raunda gelindiğinde rakibinin baskısına cevap verememeye başladı ve antrenörü Dominic Ingle'ın attığı havluyla birlikte hakem karşılaşmayı bitirdi.

Bu sonuçla Gennady Golovkin orta sıklette dünya şampiyonluğunu devam ettirirken, 36. maçında 36. galibiyetine ulaştı ve 22 maçlık nakavt serisini de 23 maça çıkarmış oldu. Kell Brook ise 37. profesyonel maçında ilk kez yenilgiyle tanıştı.

Gecenin bir diğer önemli maçında horoz sıklet dünya şampiyonu İngiliz boksör Lee Haskins, unvanını korumak için 2012 yılındaki maçın rövanşında vatandaşı Stuart Hall ile ringe çıktı. Rakibini 12 raunt sonunda masa hakemlerinin ortak kararıyla mağlup etmeyi başaran Haskins unvanını korurken, gecenin bir diğer önemli karşılaşmasında sinek sıklet dünya şampiyonu Filipinli John Riel Casimero, başından sonuna üstün götürdüğü müsabakada İngiliz Charlie Edwards'ı 10. rauntta teknik nakavtla mağlup ederek kemerini korumayı başardı.

Gecede gerçekleşen bir diğer önemli müsabakada ise İngilizlerin en önemli yükselen yıldızlarından Callum Smith, süper orta sıklette Macar rakibi Norbert Nemesapati'yi 7. rauntta teknik nakavtla mağlup ederek çıkışını sürdürdü.

Diğer Haberler