Yıldız ve Genç Bayan Boksörlerden 4 Madalya


Avrupa Boks Şampiyonası Yıldızlarından 3 Altın 1 Gümüş Madalya

26 Eylül 2016 Pazartesi 16:53
Ordu'da sona eren Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası'nda final gününde Türkiye rüzgarı esti. Milli boksörler yıldızlar kategorisinde 3 altın ve 1 gümüş madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Durugöl Spor Salonu'nda gerçekleştirilen müsabakalarda günün ilk maçı Türkiye ve İngiltere arasında oynandı. 46 kiloda Türk milli sporcusu Hatice Akbaş, rakibi Simran Kaur'u 3-0 yendi ve kendi sıkletinde Avrupa Şampiyonu oldu.

Günün ikinci maçında ise 48 kilo sporcusu Beyza Saraçoğlu, Rus rakibi Liubov Sharapova'yı 2-1 yendi ve altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonluğu elde etti. 50 kilo Türk sporcu Kardelen Çinkaya ise Rus rakibi Snezhana Ershova'ya 2-1 yenildi ve gümüş madalyada kaldı.

Yıldızlar kategorisinde ringe son çıkan isim olan Ayten Çumentor, 52 kiloda Bulgar rakibi Goryana Stoeva'yı 3-0 yendi ve Türkiye'ye altın madalya kazandıran bir diğer isim oldu.

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, yıldızlar kategorisi maçlarının ardından yaptığı açıklamada, Ordu'da Türk boksu için çok önemli başarılar kazandıklarını belirterek, 'Burada madalya alan, ringe çıkan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Kazanılan madalyalar bizim için 2020 açısından son derece önemli. Daha önce boks kadınlarda ülkemiz hiç temsi edilmedi. Bu çocuklar bizi orada temsil etmekle kalmayacak, inanıyorum ki ülkemize madalya da getirecek. Başarı konusunda hem Sayın Cumhurbaşkanımıza hem de Gençlik ve Spor Bakanımıza sözümüz var. Bu sözümüzü yerine getirebilmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz' dedi.

Diğer Haberler