Klitschko, Joshua ile yapacağı maç için tarih verdi


Boks dünyasının merakla beklediği karşılaşma hakkında taraflardan biri ilk kez bu kadar net konuştu.
Tyson Fury'nin sağlık sorunları sebebiyle WBA ve WBO ağır siklet dünya şampiyonluğu kemerlerini bırakmasının ardından tüm gözler, şampiyonluğun en iddialı isimleri Wladimir Klitschko ile Anthony Joshua arasında yapılması beklenen maça çevrildi.

İkilinin 10 Aralık tarihinde karşılaşacağına dair birçok iddia ortaya atılmış, ancak boksörler bu kadar kısa zamanda hazır olamayacaklarını belirterek bu maçı önümüzdeki yıla erteleme kararı almıştı.

Tarihle ilgili tartışmaların sürdüğü bugünlerde Klitschko cephesinden önemli bir açıklama geldi. Almanya'nın Bild gazetesine konuşan Ukraynalı boksör, Joshua ile mart veya nisan aylarında karşılaşmak istediğini söyledi. Klitschko son dönemde böylesine büyük profilli bir maçın oynanmadığını ve Joshua ile yapacağı maçın uzun yıllar konuşulacağını belirtti.

Mart ayında 41 yaşına basacak Klitschko, sporu bırakmayı bir an bile düşünmediğini ve 2015 yılında Tyson Fury'ye kaybettiği şampiyonluk kemerlerini geri almak için sabırsızlandığını sözlerine ekledi.

28 Kasım 2015 tarihinde oynanan unvan maçında Tyson Fury'ye mağlup olan Wladimir Klitschko, WBA, WBO ve IBF dünya şampiyonluğu kemerlerini kaybetmişti. Yükümlülüklerini yerine getirmeyen Fury'nin IBF kemerini kaybetmesi üzerine, kemerin yeni sahibini belirleyecek maçta Charles Martin'i nakavtla mağlup eden Anthony Joshua, IBF ağır sıklet dünya şampiyonu olmuştu.

Diğer Haberler