Klitschko – Joshua Maçı Bitmeden, Yeni Pazarlıklar Başladı…Önce Deontay Wilder ile başlayalım. Dünkü yazımızda size Deontay Wilder sakatlıktan yeni çıktığını ve son 6 ayki durumunu anlatmıştık. Bu nedenle haberi uzatmıycam. Deontay Wilder, bugün ESPN’e yaptığı açıklamalarda, sakalığının tamamen sona erdiğini, hem fiziksel, hemde mental anlamda hazır olduğunu belirtti ve kendisini Dünya’nın en iyisi olarak nitelendirdi.

” JOSHUA YA DA KLİTSCHKO, KİM KAZANIRSA ONUNLA DÖVÜŞMEK İSTİYORUM”

Luis Ortiz’de bugün boş durmadı, o da açıklamalarda bulundu. Luis Ortiz’in yaptığı açıklamalardan ziyade Boks Dünyası’nın önemli yazarlarından Scott Gilfoid bugün kaleme aldığı yazısında, Anthony Joshua ve Wladimir Klitschko maçının galibinin Luis Ortiz ile dövüşeceğini açıkladı. Scott Gilfoid’in yazısından önemli noktaları sizlerler paylaşmak isterim.

”WBA Luis Ortiz’e kesinlikle şans verilmesini istiyor. Gilberto J. Mendoza, bu maçın galibinin Ortiz ile karşılaşmasını istiyor. Birçok taraftarda Luis Ortiz’in bu ikiliden biriyle karşılaşmasını istiyor. Luis Ortiz maçı Anthony Joshua için çok para getirecek bir maç değil. Sadece kemerleri arasına bir kemer daha koyabileceği bir maç. Ayrıca Mendoza’nın Fight News’e yaptığı açıklaması da göz önünde bulundurulursa, maça kesin gözüyle bakmak pekte zor değil. ”Mendoza Figh News’e yaptığı açıklamada; WBA olarak bunu tartıştık ve biz Ortiz’e bir şans vermeye karar verdik” dedi.

Scott Gilfoid şu şekilde devam ediyor; Eddie Hearn,Klitschko maçı için çok uğraştı, çünkü Ortiz’i rakip olarak ortaya atacaklarını biliyordu. Bu maç hem Klitschko maçı kadar para getirmeyecek, hemde sonucu Joshua açısından parlak olmayabilirdi. Eddie Hearn bu nedenle 2016 bitmeden Klitschko maçını bitirdi. Eddie Hearn bu maça hayır diyemez. Kimse arasını WBA ile açmak istemez. Özellikle Eddie Hearn gibi bu işten milyonlarca Dolar kazanan birisi. Mecburen Mendoza’nın ısrarlarına cevap verecek.

Scott Gilfoid’in yazısına kesinlikle katılyorum. Eğer bütün ünvanları elinizde bulundurursanız o zaman yenilmezsiniz demektir. O zamanda boş isimlerle maç yapmaktan vazgeçip sadece en iyilerle maç yapmanız gerekir. Anthony Joshua bunu yapıyormu? Malesef yapmıyor. Burda suç Anthony Joshua’nın değil arkadaşlar. O patronu Eddie Hearn ne derse onu yapıyo. Eddie Hearn ise para kazanmak için Eric Molina, Dominin Breazeale gibi isimleri Anthony Joshua ile dövüştürüyor. Düşünün bir, Luis Ortiz Anthony Joshua’yı yenerse ne olur? Anthony Joshua taraftarları onu yenilmez sanıyorlar, hepsi hayal kırıklığına uğrayacak. Anthony Joshua ise yolun sonuna gelmiş bir balon olacak. Anthony Joshua Dominic Breazeale maçını hatırlayalım, bir yanda çocukluktan yetişmiş ve ünvan sahibi bir Boksör, diğer tarafta 2 yıl önce Boks’a başlamış eski Amerikan Futbolcusu. Komik bir maçtı. Maçı kazandığı için Joshua’yı tebrik etmezdim. Cesaretinden ötürü Dominic Breazeale’i tebrik ederdim. Burdan kimse Joshua’yı küçümsediğimi ya da kötlemeye çalıştığımı çıkarmasın. Tam tersine saygı duyulacak bir spor adamı. Ama artık daha kıymetli maçlara çıkmalı.

Diğer Haberler