5 Ağustos; Vasyl Lomachenko ve Miguel Marriaga Karşılaşıyor…5 Ağustos; Vasyl Lomachenko ve Miguel Marriaga Karşılaşıyor…


Orlando Salido’nun 720 Bin Dolar’lık Teklifi Red Etmesiyle, Vasyl Lomachenko’nun Rakibi Miguel Marriaga Oldu…


WBO süper tüy siklet şampiyonu Vasyl Lomachenko, iki yenilgisi bulunan Miguel Marriaga (25-2, KO-21) ile karşılaşacak. Açıkçası bu siklet de Guillermo Rigondeaux dururken neden böyle bir seçim yapıldı, şaşırtıcı. Lomachenko nedense Rigondeaux’tan kaçmaya devam ediyor. Ayrıca Marriaga son maçını da kaybetti. Yenilgi serisi ikiye yükseldi. Son maçını kaybetmiş bir boksörü şampiyon karşısına çıkarmak ne kadar doğru. Diğer boksörlerin hakkı yenmiyor mu?

30 yaşındaki boksör Miguel Marriaga son dövüşünü 22 Nisan’da Oscar Valdez karşısında yapmış ve bu maçı kaybetmişti. Miguel Marriaga daha önce de Nicholas Walters ile çıktığı maçı da kaybetmişti.

Lomachenko tarafına gelince, Vasyl Lomachenko yakın zamanda hafif siklete geçmek istiyor. 29 yaşına gelen boksörün bu niyetin de ciddi ise, bunu bu sene içinde gerçekleştirmesi lazım. Yaşının ilerlemesi ile siklet yükseltmek giderek zorlaşacaktır. Lomachenko’nun bu sikletteki tek rakibi bence Guillermo Rigondeaux. Ama nedense Top Rank’de Vasyl Lomachenko’da bu maçın gerçekleşmesi için hiçbir atılım da bulunmuyorlar.

Diğer Haberler