KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA!


Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığı, bazı yayın organlarında yer alan ‘2012 yılı Olağan Genel Kurulu iptal edildi” haberlerine dair açıklama yayımladı.

Federasyondan yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye Boks Federasyonu'nun 21.10. 2012 yılında yapılan Olağan Genel Kurulu'na açılan iptal kararı devam eden hukuki bir süreçti. Dün itibariyle ilgili mahkeme, 2012 yılındaki Olağan Genel Kurul’un iptali yönünde kararını açıkladı.

Kamuoyunun da bildiği üzere Türkiye Boks Federasyonu, 2012 yılından bu yana farklı seçimleri geride bırakmıştır. Bu kapsamda, 2014 yılında Mali Genel Kongre, 2015 yılında Olağanüstü Kongre ve 2016 yılında Olağan Kongre süreçleri yaşanmıştır.

Türkiye Boks Federasyonu, bahsi geçen 2012 Olağan Genel Kurul’un üzerine yaşadığı seçimlerle Yönetim Kurulu’nda da değişikliklere gitmiştir. 2012 yılındaki yönetim bugün görevde değildir. Yeni seçimle görevine gelen bir yönetim kurulu vardır. Bu nedenle de mahkemenin kararı ‘konusuz’ olmuştur. Bahsi geçen karar, Federasyonumuzun mevcut yönetimiyle ilgili değildir.

Federasyonumuz, diğer tüm konularda olduğu gibi adli süreçlere ilişkin de kamuoyunu en hızlı ve en doğru şekilde bilgilendirmeye devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Diğer Haberler