ESKİ ŞAMPİYON MİKE TYSON SAUL CANELO ALVAREZ – GENNADY GOLOVKİN MAÇINDA VERİLEN BERABERLİĞİN DOĞRU BİR KARAR OLDUĞUNU AÇIKLADI…


Eski ağır siklet Dünya şampiyonu Mike Tyson geçen sene 16 Eylül’de Las Vegas’da Saul Canelo Alvarez ve Gennady Golovkin arasında gerçekleşen ve beraberlikle biten maçın kararının doğru olduğunu açıkladı.

Mike Tyson (50-6, KO-44), Saul Canelo Alvarez’in maçı kazancağını umduğunu, fakat Nevada Eyalet Spor Komsiyonu’na bağlı 3 hakemin verdiği beraberlik kararına kendisininde saygı duyduğunu ve kararı doğru bulduğunu belirtti.

Birçok Boks duayenine görede beraberlik kararı yanlıştı. Büyük bir çoğunluk maçın Golovkin’in hakkı olduğunu düşünüyor. Bunun nedeni ise 4. Ve 11. raundlar arasında Canelo’nun etkisiz kalması. Peş peşe gelen 8 raund boyunca Canelo çok etkisiz kalmıştı. 1, 2, 3 ve 12. raund dışında Canelo’nun performansı yetersiz kalmıştı.

Canelo – Golovkin II için hala görüşmeler sürüyor. Gennady Golovkin’in menajeri Tom Loeffler maçın olacağını düşündüğünü söylerken, oda emin olmadığını belirtiyor. Gennady Golovkin’in aile ziyaretleri sebebiyle Kazakistan’da olmasıda anlaşmanın uzamasında etkili. Anlaşmanın kesin sonuçlanması ancak Gennady Golovkin’in Amerika’ya dönmesiyle sağlanacaktır.

Diğer Haberler