Türk boks tarihinde bir ilk!

Türk boks tarihinde bir ilk!
Avni Yıldırım ve Anthony Direll 23 Şubat Türkiye saati ile 7.00 Minneapolis WBC Green Belt unvan maçında karşılaşacak.
Türkiye boks tarihinde ilk kez bir Türk boksör unvan için ringe çıkıyor.
Daha önce Muhammed Ali, Mike Tyson, Lennox Lewis ve Vitali Klitschko gibi isimlerin de bu kemere sahip oldugu boks dünyasının en önemli unvan maçı.
Avni Yıldırım, 3 aydır Antalya'da Lennox Lewis'ın eski antrenörü Harold Knight ile çalışıyor.
Harold Knight ile çalışan Avni Yıldırım'ın boks stilinin değiştiğini ve maçta farklı bir Avni görüleceği belirtildi.
HAROLD KNİGHT: 'AVNİ'NİN ŞAMPİYON OLACAĞINA EMİNİM'
Harold Knight ise 'Avni ile Kasım ayında çalışmaya başladık. Farklı bir Avni'ydi. Şampiyon olacağına eminim. Avni sadece şampiyon değil, halkın da kahramanı olacak. Kendisinin boks tarzını değiştirdik. Sizin izleyip, alıştığınız Avni'yi ringde göremeyeceksiniz. Çok ciddi bir disiplinle çalıştı. Kabiliyet tembelse disiplin bazen kabiliyetten üstündür. Avni'nin kabiliyeti var ancak disiplini daha çok ön planda. Başarılı olacağına inanıyorum' diye konuştu.
MECNUN OTYAKMAZ: 'AVNİ'NİN KEMERİ TÜRKİYE'Yİ GETİRCEĞİNE İNANIYORUZ'
Sivas çok göç veren bir il olmasına rağmen oradan çıkan cevherler bizi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Bunlardan birisi de Avni. Türkiye'deki boksun en önemli karşılaşmasına çıkacak. Bugüne kadar kendisiyle diyaloğumuz çoktu. Bizim maçlarımıza geliyordu. Sivasspor taraftarının gönlünü kazandı. Her şey iyi gidiyordu. Bir mağlubiyet yaşadı ama ondan önemli dersler çıkardığına inanıyorum. Bu maça da iyi hazırlandı. Hazırlık aşamasında da kendisiyle sürekli görüştüğümüz için kendisindeki değişikliği yakından takip ettim. Kendisine inanıyoruz. O kemeri Türkiye'yi getireceğine inanıyoruz' ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler