33. ULUSLARARASI AHMET CÖMERT BOKS TURNUVASININ TANITIMI YAPILDI


14-18 Ocak 2020 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak olan 33. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası'nın basın toplantısı Ahmet Cömert Spor Salonunda yapıldı. Toplantıya Federasyon Başkanımız Eyüp Gözgeç, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Dr. Cemil Bağlama, Boks Federasyonu Asbaşkanları Recep Çınar ve Pınar Koçinoğlu, Bakırköy Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Metin Albayrak, Atilla Cömert, Nilgün Cömert ve İstanbul Boks İl Temsilcisi Metin Özkan, Milli Takım Antrenörleri ve Milli Sporcular katıldı.

Federasyon başkanımız Eyüp Gözgeç Ahmet Cömert'in dünya boksuna uzun yıllar hizmet etmesinin önemine değindi.
Turnuvanın, Londra'da yapılacak kıta elemeleri için güzel bir sınav niteliğinde olacağını aktaran Gözgeç, 'Türkiye'mizi sevince boğan Tokyo Olimpiyat kotası alan voleybol takımımızı tebrik ediyorum. Spor bakanımız biraz şanslı, bereketli bir adam. Bu dönemde hiç olmayan başarılar geliyor. Bu sene çok bereketli bir yıl oluyor, inşallah böyle devam eder. Spor tarihinde alamadığımız kadar madalyayı Tokyo'da lacağız diye düşünüyorum.' değerlendirmesinde bulundu.
2019'un Türk boks tarihi adına altın yıllar olduğunu vurgulayan Gözgeç, 'Bu turnuvanın önemi bizim için çok farklı. Türkiye, 2019 yılında Avrupa Oyunları'nda 2 altın madalya aldı biri judo biri boks. Dünya Şampiyonası'nda 1 altın 2 gümüş madalya aldık. Avrupa Şampiyonası'nda 2 altın, 2 gümüş madalya kazandık. Bunlar boks tarihinde çok ender görülen başarılar. Biz altyapıya önem verdiğimizi söylüyorduk, onun meyvelerini toplamaya başladık. Bugün burada genç arkadaşlarımız yanımızda. 2024, hatta 2020 olimpiyatlarında bile bu arkadaşlarımız ülkemizi temsil edecek. Sporda devrim niteliğinde tohumlar attık.' ifadelerini kullandı.

Turnuvanın keyifli mücadelelere sahne olacağını belirten Atilla Cömert, boks severleri müsabakaları izlemeye davet etti.
Ahmet Cömert'in 50 yılını Türk sporuna adadığını dile getiren Atilla Cömert, 'Turnuvamız 5 gün süresince devam edecek. Bu turnuvada boksseverleri görmek istiyoruz, girişlerimiz ücretsiz olacak. Cömert ailesi olarak bundan gurur duyuyoruz. Turnuvada emeği geçen federasyonumuza, genel müdürlüğümüze ve bakanlığıma verdikleri büyük destekten ötürü teşekkür ediyorum.' diye konuştu.

Basın Toplantısının sonunda Atilla Cömert, katılımcılara plaket taktim etti.

Diğer Haberler