TÜRKİYE BAYANLAR BOKS ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

TÜRKİYE BAYANLAR BOKS ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Türkiye Boks Federasyonu ve Şanlıurfa Valiliği tarafından Şanlıurfa’da düzenlenen Türkiye Bayanlar Boks Şampiyonası bugün yapılan final müsabakalarıyla sona erdi.
GAP Arena spor Salonu’ndaki şampiyonanın son gününde, genç bayanlar final müsabakaları sonucu 48 kilogramda Hazel Gökdüz, 51 kilogramda Nazmiye Tatar, 54 kilogramda Sümeyye Kesikoğlu, 57 kilogramda Urguya Us, 60 kilogramda Esra Yıldız, 64 kilogramda İrem Akın, 69 kilogramda Gizem Aydemir, 75 kilogramda Busenaz Sürmeneli, 81 kilogramda Saniye Şenay Demircioğlu ve +81 kilogramda Canan Metin, birincilikleri kazandı.
Şanlıurfa’da 5 gün süren şampiyonaya 42 ilde 381 sporcu katılırken, müsabakalarda 36 hakem görev yaptı. GAP Arena Kapalı Spor Salonu’nda yapılan final müsabakalarını Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Gençlik ve Spor Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Murat Kocakaya, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, sponsor firmaların temsilcileri, spor camiasından isimler ve spor severler izledi. Müsabakalar sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa’nın çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını, bundan sonra da bunun gibi büyük ve uluslararası organizasyonların üstesinden gelebileceklerini belirtti.
Şampiyonaya katılan sporcuların Şanlıurfa’yı gezme imkanı da bulduklarını ifade eden Vali Küçük, “Eminim Şanlıurfa sporcularımızın hafızalarında güzel bir yer edinmiştir. Şanlıurfa’ya tekrar gelmek için sebep arayacaklardır” dedi.
Şampiyonada başarılı olan sporcuların dünyanın birçok yerinde yapılacak uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil edeceğini hatırlatan Vali Küçük, şampiyonada başarılı olan sporcuları kutladı.
Öte yandan büyük bayanlar 75 kiloda Isparta kenti adına ringe çıkan Sema Çalışkan’ın Şanlıurfalı oluşu, salonda bulunan sporseverleri de ayrıca sevindirdi.

Diğer Haberler